YAĞMUR AYDIN

YAĞMUR AYDIN

1997’nin Nisan ayında İstanbul’da dünyaya geldim. Henüz masallar dinlediğim zamanlarda Rapunzel’i bir şampuan reklamında, üvey annesinin gazabından sürekli temizlik yapan kül kedisini temizlik ürünleri reklamlarında hayal ettim :) Sonralar daha ilkokulda yapmak istediğim şeyin ‘medya’ ile alakalı olduğunu öğrendim. Ortaokulda tiyatro dersleri aldım, gösterilere katıldım. Tiyatroyu her zaman çok sevdim.


İletişim okumaya karar verdim. Puanım Anadolu liselerine kolaylıkla yetiyorken, liseyi hâlen bir parçası olmaktan, olabilmekten büyük mutluluk duyduğum Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde okudum. Lisede Radyo ve Televizyon okurken çektiğim kısa filmler ile uluslararası yarışmalara katıldım. İş hayatıyla ilk tanışmam da 2015 yılında Kanal D ile oldu.. 


Henüz lise son sınıf öğrencisiyken çok sevdiğim haber müdürümüz sayesinde Kanal D Ana Haber’de yayınlanan haberlerim oldu. ‘Bir dil bilen bir insan...’ sözünü çok benimsediğimden o sıralar İngilizce kursumu tamamladım. Bunu da Kanal D Haber’de stajyerken bir dünya starı olan James Blunt ile ana haber için röportaj yaparak kutladım. :) Üniversitede Radyo ve Televizyon okumaya tam burslu olarak devam ettim. Yapım bölümüyle ilgilendiğim düzenli olarak okulumuzun televizyon kanalında yayınlanan bir de programım oldu. İletişim’in gücüne hep çok inandım, biraz bundan biraz da İngilizceyi unutmamak adına üniversite öğrencisiyken Atü Dış Hatlar’da part time olarak çalıştım. 


Çalışmaya hep çok sevdim, içimdeki ‘yetişme hevesi’ni hep suladım.. Mezun olduktan sonra Sodyum Ajans’ta Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladım. Sodyum ailesini çok sevsem de okuduğum bölümden uzaklaştığımı hissettiğim an oradan ayrıldım. Kalbimin ‘sesi’ ni takip ettim ve o an da karşıma Rtp Medya çıktı. O zamana kadar duymuş olduğum en güzel seslerden biriydi :) Sevdiğim, bildiğim işi yapıyorum. Daha da önemlisi şimdilerde, Rtp Medya ailesinin bir parçası olmaktan büyük keyif duyuyorum.