UFUK  YILMAZ

UFUK YILMAZ

18.08.1988 İstanbul doğumluyum eğitime ilk adımımDr.Saydam İlk öğretim okulu ile oldu. Burada geçen keyif dolusekiz yılın sonunda ise Bahçelievler lisesinde eğitim hayatıma devam ettim. İş yaşamını merak etmekle birlikte birkaç sektörde iş deneyimi sağladım. Bu dönemde müzik hayatımda önemli bir yere sahip oldu eğlendiğimde, üzüldüğümde, mutlu olduğumda kulağımda her anıma eşlik eden masalsı sözlerle en iyi arkadaş olmuştur. Öğrenim hayatıma Arel Üniversitesinde Uluslararası Lojistik okuyarak devam ettim. 


Eğlenceli ve bir o kadarda temposu yoğun bir sektördü, bu bölümü tercih etmemin sebebi ise iletişimi çok sevmemdi, daha sonrasında Anadolu Üniversitesinde İşletme eğitimime devam ederken gezi merakım beni sınırların dışına çıkarmıştı bir çok Avrupa ülkesini gezdim her şehrin kendine özgü kültürü heyecan vericiydi. Bizler arasındaki diyalog da bu değil mi? Herkesin kendine özgü kültürü… bu deneyimlerle satış sektöründe olmalıyım dedim ve bunu işin mutfağından yapmalıydım. Hizmet sektöründe bulunarak insan kültürünü daha iyi tanıdım.İletişime geçtiğim her kişi keşif edilmeyi bekleyen ada gibiydi, merak uyandırıcı belki de bu sektörün içerisinde olmak için olması gereken buydu. Mutfak kısmını tamamlamıştım kendimce ve daha ileriye gidebilirdim.


 Avrupa gezilerimde kurum kültürüne hayran kaldığım çatı altında yapmak istedim bu atılımı ve IKEA ailesinin bir parçası oldum ve bu dönemde hayatıma eşlik edecek kadın ile tanıştım. Artık satış kelimesine farklı gözlerle bakabiliyordum, sorum Kurum olarak her ülkede aynı çizgiyi nasıl çizebiliyorlardı? Kurumsallaşma basamakları emin adımlarla nasıl çıkılabilirdi ? Burada edindiğim tecrübelerin, boyutlandırılmasını gördüm ve eğitim hayatıma ara vermeden İstanbul Üniversitesi MBA Yüksek Lisansı ile devam ettim önüme koyduğum hedefleri gerçekleştirebilmem adına daha fazlasını yapmalıydım. Bu zamana kadar edindiğim tecrübe MBA ile farklı bir gelişime uğramıştı adeta çağ atlamıştım. 


Sorduğum sorular üzerine Aile şirketleri ve Kurumsallaşma Sorunları üzerine proje yaparak eğitim hayatımı tamamladım. Peki her anımda bana eşlik eden müzik neden iş hayatımda yoktu? Bu soruma en güzel cevap RTP Medya oldu, firma genel müdürü olan Musab Arslan ile görüştükten sonra idealleri olan, yaptığı işi seven ve bunu eğlenceli kılan bir dünya gördüm. Çok sevdiğim satış sektörüne hayatıma eşlik eden müziğin ritmi ile devam edebilirdim. Bunun verdiği heyecan ile satış temsilcisi olarak başladım bu serüvene,Satış Müdürü olarak devam etmekteyim.