MUSAB ARSLAN

MUSAB ARSLAN

04-02-1992 tarihinde dünyaya geldim. Ailemle birlikte 1996’da İstanbul’a yerleştik. İlköğretim hayatıma Oruç Gazi İlk Öğretim Okulunda başladım. 8 yılın sonunda okulumu dereceyle bitirdim ve döneminin prestijli liselerinden Şehremini Anadolu Lisesini kazandım. Amatör olarak futbol ile 12 yaşımda tanıştım. Lisanslı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nde (İ.B.B Spor) dört yıl futbol oynadıktan sonra Profesyonel futbolcu olup, Sarıyer Spor Kulübü'ne transfer oldum. Futbol hayatına girdikten kısa dönem sonra Türkiye'de kendi yaş kategorimde, sahada oynadığım alanın dört yıl boyunca üst üste en iyisi seçildim ve bu dönem içinde "u14-u15-u16-u17 Genç Milli Takımlar" kaptanlığı yapma fırsatım oldu. 20 yaşımın başında trafik kazası geçirdim ve bu kazadan sonra öğrendiğim, doğuştan kalça kemiğimin içinde agresif ve kötü huylu bir “tümör" için ameliyat olmak zorunda kaldım. Bu ameliyattan sonra da futbol hayatım son buldu.


Uygunluk


Şems-i Tebrizi hayat arkadaşı, dostu Mevlana ile tanışmak için Konya’ya giderken, şehri kuş bakışı gören bir tepede oturur ve aklından benim yaşadığım bu durumu anlatacak kelimeleri geçirir, “Bu şehre gittiğimde hayatımın alt üst olacağını biliyorum, insanlar hayatın alt üst olmasına hep olumsuz yaklaşırlar ama hiç kimse hayatının altının üstünden daha güzel olup olmadığını bilemez”. İşte benim de hayatım böyle alt üst olmuştu, hayatımın altı da üstü kadar güzelmiş bunu öğrendim. Futbol hayatımın bittiği dönem ben İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı  birinci sınıf öğrencisiydim. Kendime yeni bir rota çizmem gerekiyordu. Çocukluğumdan beri hep reklamcı olmak istemiştim. Bu yaşadıklarımın kendimi asıl hedefim olan reklamcı olma yolunda geliştirmem için bir fırsat olmuştu. Araştırmalarımın sonunda bir kaç dil öğrenmem gerektiğine, çok okumam, çok gezmem (görmem) ve daha çok araştırmam gerektiğine karar verdim. Üniversitenin ikinci sınıfındayken belli yarışmalara katıldım ve ödüller aldım.


Performans


Futbol hayatım bittikten sonra ilk olarak çeşitli cast ajanslarda modellik yaptım. Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği yarışmada Türkiye genelinde birinci oldum. Reklamcılık Vakfı sayesinde Reklam ve Pazarlama dünyasını yakından tanıma fırsatım oldu. Reklamcı olma hedefime ulaşabilmem için birkaç yabancı dil öğrenmem gerekiyordu. Bildiğim diller dışında farklı dil kurslarına gittim her gittiğim kursun sonunda dilin yaşadığı ülkelere Fransa (Paris), İspanya (Madrid, Barcelona), İngiltere (Londra) gittim. Sonuç olarak anadilim dışında İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini öğrendim. Üyesi olduğum sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklarım oldu ve yetkinliklerim içerisinde belirli sosyal sorumluluk projelerine imza attım. Örneğin; Çeşitli meslek gruplarından (Görsel Tasarım, Bilgisayar Mühendisi, Pazarlama, Gazeteci vb.) 5 arkadaş Mardin’in köylerinden biri olan Ortaköy’e gittik ve orada 5 gün konakladık.  Bu 5 gün içinde belli periyotlarda engelli vatandaşlara eğitimler verildi. Eğitimlerin sonunda yarışma düzenlendi ve yarışmada dereceye giren (ilk 3) engelli vatandaşa ödülleri verildi ve yeni bir meslek için ilk adımlarını atmış oldular. Öğrenci konseyine girdikten bir yıl sonra, Öğrenci Konsey Başkanı oldum ve çeşitli toplantılara katılma fırsatım oldu. Lisans eğitimim sona erdiğinde okuduğum bölümü birincilikle bitirdim. Eğitim hayatına hiç ara vermeden Bahçeşehir Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine başladım ve üniversite öğrenciliğimin dönemi dışında profesyonel olarak iş hayatıma RTP Medya’da aktif satış temsilcisi olarak başladım.


RTP Medya üniversite hayatım boyunca hayal ettiğim çalışma ortamını ve hızla ilerleye bileceğim bir mecrayı benim için açmış oldu. Kısa bir dönem içerisinde firmamda Satış ve Reklam Müdürü pozisyonuna yükseldim. RTP Medya ile uluslar arası projelere imza attık Azerbaycan ve Kıbrıs ofislerimizi kurara yurt dışına hizmet vermeye başladık ve ülkemizde sektöründe lider olan birçok firma ile anlaşmalar sağladık. 2015 yılının sonlarında RTP Medya’nın Genel Müdürü oldum ve sektöre yön vererek ülkemize katma değer sağlamaya devam ediyoruz.


Üstünlük(Avantaj)


Ana dilim dışında üç dil biliyorum, ilköğretim dönemlerinde liderlik, yöneticilik yapmaya sınıf başkanı olarak başladım sonrasında, önce futbol kulübü takım kaptanlığı sonra milli takım kaptanlığı yaptım. Üniversitede önce bölüm, sonra fakülte, sonrasında da öğrenci konsey başkanlığına kadar yükseldim. İletişim fakültesini birincilikle bitirdim. Profesyonel hayat içerisinde önce Satış ve Reklam Müdürlüğüne sonra da Genel Müdürlüğe yükseldim. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam ediyorum. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık ve Marka İletişim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Öğrencisiyim. Yüksek Lisans eğitimim bittiğinde Doktora eğitimim başlayacak. Ben bu işi aldığım eğitimlerle birlikte mutfağında RTP Medya’da hayata geçiriyorum. Aldığım eğitimler üzerine edindiğim en net düşünce her şeyin bir marka olmasıdır. Kendimi ve evrende var olan diğer insanları bir marka olarak gördüğüm için ve kendimi öteki markalardan farklı konumlandırmak istediğim için sizinle böyle bir iletişim kurmak istedim.


Bütünleşme(Bağlanma)


Şuan 25 yaşındayım. Hedefim bundan 4 yıl sonra 29 yaşında doktoramı bitirmiş RTP Medya ekibinde yurtiçi ve yurt dışı pazarda lider konumda yer almak. Yrd. Doç. Dr. olarak bilimle bağlantımı koparmadan RTP Medya’nın parçası olacağım. Hızla değişen pazarlama dünyasında markaların konumlandırılması ve her geçen gün kendini yenileyerek büyüyebilmesi için benim gibi yenilikçi girişimci insanlara ihtiyacı vardır. Eğer birileri dünyanın bir yerlerinde benim bu yaşlarımda büyük projelerin altına imza atabiliyorsa ben de Musab ARSLAN markası olarak, ülkemde bundan daha iyisini yapabilirim. Bundan daha iyisini yapabilmek için çalışıyorum.